Нормативна база по ФК
Меню сайта

Наш опрос
Оцените наш сайт
Всего ответов: 91

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Вітаю Вас, Гость · RSS 04.05.2024, 15:06

Нормативна база по ФК

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ 
ВЧИТЕЛЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

1. Загальні положення

1.1. Дана посадова інструкція розроблена на підставі тарифно-кваліфікаційної характеристики вчителя фізичної культури, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 31.08.1995 № 463/1268 за по¬годженням з Міністерством праці та Міністерством юстиції України, а також відповідно до вимог Положення про організацію роботи з охо¬рони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закла¬дах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.11.2001 за№ 969/6160. 
1.2. Учитель фізичної культури призначається і звіль¬няється з посади управлінням освіти за поданням директора школи.
1.3. Учитель фізичної культури повинен мати вищу освіту та стаж педагогічної роботи не менше ніж п'ять років.
1.4. У своїй діяльності учитель фізичної культури керується Конституцією України і законами України, указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України, органів управління освіти всіх
рівнів з питань освіти і виховання учнів; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також статутом і ло¬кальними правовими актами школи (в тому числі правилами внутріш¬нього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора
школи, даною посадовою інструкцією), трудовою угодою, контрактом,
1.5. Учитель фізичної культури дотримується у роботі по¬ложень Конвенції про права дитини.
1.6. Учитель фізичної культури зобов'язаний:
дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей і учнів під час навчально-виховного процесу, виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території школи;
знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, спортобладнан¬ням, устаткуванням та іншими засобами виробництва, уміти користу¬ватися засобами колективного та індивідуального захисту;
проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.
Учитель несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

2. Завдання та обов'язки

Основними завданнями та обов'язками діяльності вчи¬теля фізичної культури є:
2.1. Проведення на високому методичному і науковому рівні на¬вчання учнів відповідно до програм та методик фізичної культури.
2.2. Визначення завдання та змісту занять з урахуванням віку, підготовленості, індивідуальних, психофізіологічних особливостей учнів.
2.3. Надання допомоги учням, учителям в оволодінні навичками і технікою виконання вправ.
2.4. Забезпечення проведення навчально-виховного процесу, що рег¬ламентується чинними законодавчими та нормативно-правовими ак¬тами з охорони праці, контроль за дотриманням здорових і безпечних умов проведення уроків та фізкультурно-оздоровчих заходів. Не допус¬кати до проведення навчальних занять або робіт учасників навчально-виховного процесу без передбаченого спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, організовувати вивчення учнями правил і норм з охорони праці.
2.5. Організація на високому рівні проведення навчальних, факуль¬тативних і позаурочних занять з фізичної культури.
2.6. Спільно із заступником директора з навчально-виховної роботи та педагогом-організатором організація позакласної фізкультурно-оздо¬ровчої і спортивно-масової роботи в школі, із залученням максималь¬ної кількості учнів до фізкультурних гуртків, груп загальної фізичної підготовки (ЗФП), секцій за видами спорту і туризму.
2.7. Надання організаційної і методичної допомоги класним керівникам у про¬веденні занять з фізичної культури, спортивних годин.
2.9. Координація роботи осередку спортивної спілки учнівської молоді, а також підготовка громадських інструкторів і суддів із числа учнів та залучення їх до проведення фізкультурно-оздоровчих заходів у школі і за місцем проживання.
2.10. Організація внутрішньо шкільних змагань і фізкультурних свят за програмою дитячих спортивних ігор «Старти надій». 
2.11. Контроль, облік успішності та відвідування занять учнями.
2.12. Удосконалення навчально-виховної роботи, впровадження ефективних форм, методів і засобів фізичного виховання.
2.13. Спільно з адміністрацією та лікарем школи забезпечення конт¬ролю за станом здоров'я і фізичною підготовкою учнів протягом усього періоду навчання.
2.14. Спільно з педагогом-організатором у період канікул організа¬ція спортивно-масових заходів.
2.15. Спільно з директором школи і головою профспілкового комітету здійснення контролю за станом експлуатації спортивних споруд і приміщень, за збереженням і правильним використанням спортив¬ної форми, інвентарю та обладнання, за раціональним використанням асигнувань, виділених на зміцнення матеріально-спортивної бази школи.
2.16. Допомога установам охорони здоров'я в організації проведення медичного обстеження і тестування учнів з фізкультури.
2.17. Складання звітів за встановленою формою.
2.18. Удосконалення педагогічної майстерності і фахового рівня.
2.19. Дотримання етичних норм поведінки в школі, побуті, гро¬мадських місцях, які відповідають суспільному статусу педагога.
2.20. Розміщення та встановлення спортивного обладнання відповідно до правил і норм техніки безпеки і виробничої санітарії.
2.21. Розроблення та перегляд один раз на три роки інструкції з охорони праці, виробничої санітарії, протипожежної безпеки та один раз на п'ять років інструкції з безпеки під час проведення занять у спор¬тивних залах, на спортивних-майданчиках і здійснення нагляду за їх дотриманням.
2.22. Систематичне проведення інструктажів з учнями з охорони праці та безпеки життєдіяльності під час навчальних занять з обов'язковою реєстрацією в класному журналі та журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці для учнів.
2.23. Спільно з адміністрацією і профспілковим комітетом прове¬дення ретельної перевірки та своєчасного розслідування і облік не¬щасних випадків серед учнів під час уроків фізкультури та проведення спортивно-масових заходів.
Вживання заходів щодо усунення причин, що призвели до нещас¬ного випадку.
2.24. Проведення профілактичної роботи щодо запобігання травма¬тизму серед учнів під час навчально-виховного процесу, а також щодо вимог особистої безпеки в побуті.
2.25. Допущення у визначеному порядку на заняття представників дирекції школи.
2.26. Заміна на уроках тимчасово відсутніх учителів згідно з розпо¬рядженням заступника директора з навчально-виховної роботи.
2.27. Участь у роботі педагогічної ради школи і нарадах, які прово¬дяться дирекцією школи, а також участь у розробленні окремого роз¬ділу з охорони праці, колективного договору (угоди) між дирекцією та профспілковою організацією.
2.28. Чергування в школи згідно з графіком чергувань на перервах між заняттями, а також за 20 хв до початку і протягом 20 хв після за¬кінчення занять.

3. Права

    Учитель фізичної культури має право:
3.1. Брати участь в управлінні школою в порядку визначеному ста¬тутом школи.
3.2. Захищати професійну честь і гідність.
3.3. Знайомитися зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку його діяльності, давати свої пояснення.
3.4. Захищати власні інтереси самостійно або через представника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового розслі¬дування, пов'язаного з порушенням педагогом норм професійної етики.
3.5. На конфіденційність дисциплінарного (службового) розсліду¬вання за винятком випадків, передбачених законом.
3.6. Вільно вибирати і використовувати методи навчання й вихо¬вання, навчальні посібники і матеріали, підручники, методи оцінювання знань і умінь, що не суперечать інструктивно-методичним і норматив¬ним документам МОН України.
3.7. Підвищувати свою кваліфікацію.
3.8. Атестуватися добровільно на відповідну кваліфікаційну кате¬горію і отримати її у випадку успішного проходження атестації.
3.9. Давати учням під час занять і перерв обов'язкові розпорядження, які стосуються організації занять і дотримання дисципліни, притягу¬вати учнів до дисциплінарної відповідальності у випадку і в порядку, визначених статутом школи.


4. Відповідальність

4.1.У встановленому законодавством України порядку учитель фізичної культури несе відповідальність за:
реалізацію не в повному обсязі освітньої програми згідно з на¬вчальним планом і графіком навчального процесу;
збереження життя і здоров'я учнів під час навчально-виховного процесу;
порушення прав і свобод учнів.
4.2. За безпечний стан робочих місць, обладнання, спортінвентарю, за дотримання правил і норм техніки безпеки, охорони життя і здоров'я учнів, складання і перегляд один раз на три роки інструкцій з охорони праці, виробничої санітарії, протипожежної та електробезпеки, і один раз на п'ять років — інструкцій з безпеки, систематичне проведення вступного, первинного, позапланового та цільового інструктажів з уч¬нями і відповідне їх оформлення у журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці для учнів та класних журналах.
4.3. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин статуту і правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших нормативних актів, посадо¬вих обов'язків, установлених даною інструкцією, учитель фі¬зичної культури несе дисциплінарну відповідальність у порядку, виз¬наченому трудовим законодавством.
4.4. За використання, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних з фізичним чи психічним насиллям над особистістю учня, а також здійснення іншого аморального вчинку учитель фі¬зичної культури може бути звільнений з посади згідно з трудовим за¬конодавством і Законом України «Про освіту». Звільнення за подібний вчинок не є мірою дисциплінарної відповідальності.
4.5. За нанесені школі чи учасникам навчально-виховного про¬цесу збитки у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків учитель фізичної культури несе матеріальну від¬повідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і цивільним законодавством.

5. Повинен знати
Учитель фізичної культури повинен знати:
5.1. Нормативні документи з питань безпеки життєдіяльності учас¬ників навчально-виховного процесу.
5.2. Правила внутрішнього трудового розпорядку школи.
5.3. Правила безпечної експлуатації спортобладнання, пожежної та електробезпеки, надання першої медичної допомоги.
5.4. Правила виробничої санітарії та гігієни праці.
5.5. Правила користування засобами пожежогасіння та індивіду¬ального захисту.
5.6. Шляхи евакуації на випадок екстремальних ситуацій.
5.7. Учительські функції:
зміст програм, підручників, учнівських посібників;
сучасні методики навчання фізичної культури;
найновіші дослідження теоретичних основ, досягнень науки, пов'язаних з викладанням фізичної культури;
основну і додаткову літературу, першоджерела з фізичної культури;
форми і методи вдосконалення педагогічної майстерності, уза¬гальнення педагогічного досвіду.

5.8. Норми оцінювання знань, умінь і навичок учнів, затверджених МОН України.
5.9. Вимоги до ведення шкільної документації,

5.10. Основні методи навчання, їх класифікацію.
5.11. Зміст і засоби оптимізації процесу навчання.
5.12. Психологічні основи диференційованого навчання.
5.13. Сутність уроку як основної форми процесу навчання і вихо¬вання.
5.14. Підходи до вибору форм, засобів і методів навчання з ураху¬ванням конкретних умов.
5.15. Основи формування системності знань учнів.
5.16. Особливості функціонування учнівського колективу як засобу виховання школярів.
5.17. Педагогічні основи учнівського самоврядування в школі.
5.18. Методику підготовки, проведення й аналізу виховних заходів та роботу з батьками.

6. Кваліфікаційні вимоги

6.1. Учитель фізичної культури проводить вступний, пер¬винний, цільовий та позаплановий інструктажі учнів з охорони праці під час занять з обов'язковою реєстрацією у журналі реєстрації інструк¬тажів з питань охорони праці для учнів та класних журналах.
6.2. Перед початком занять проводить інструктаж з учнями з пра¬вил техніки безпеки.
6.3. Учитель фізичної культури повинен уважно оглянути місце проведення занять, переконатися у справності спортобладнання, надійності його встановлення та закріплення відповідно до санітарно-
гігієнічних вимог до місць проведення занять.
6.4. Під час занять учитель фізичної культури повинен нав¬чити учнів безпечних прийомів виконання фізичних вправ і стежити за дотриманням учнями вимог безпеки, при цьому суворо дотримуватися
принципів доступності й послідовності навчання, в необхідних випад¬ках забезпечувати страхування.
6.5. За результатами медичних оглядів знати фізичну підготовленість і функціональні можливості кожного учня. Якщо в учня з'являються ознаки втоми, або якщо він скаржиться на слабкість чи погане само¬почуття, негайно відсилати його до лікаря.
6.6. Розробляє і періодично переглядає один раз на три роки інструк¬ції з охорони праці і подає їх на затвердження директору.
6.7. Постійно підвищує педагогічну майстерність і фаховий рівень.
6.8. Раз на п'ять років проходить навчання на курсах підвищення кваліфікації з предмета і раз на три роки — з питань безпеки жит¬тєдіяльності з наступною атестацією.

7. Взаємовідносини

 Учитель фізичної культури:
7.1. Працює згідно з тарифікаційним навантаженням, розкладом уроків, графіком позакласної роботи, затвердженими директором школи на початку навчального року.
7.2. Планує заходи з фізичної культури на навчальний рік, навчаль¬ний семестр і затверджує їх у директора школи.
7.3. Отримує від дирекції школи матеріали нормативно-правового характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
7.4. Систематично обмінюється інформацією з питань, які входять до його компетенції, з дирекцією школи та педагогічними працівниками.
7.5. Проводить уроки згідно з розкладом, замінює у встановленому по¬рядку тимчасово відсутніх учителів тієї самої спеціальності на умовах по¬годинної оплати і згідно з тарифікацією (залежно від тривалості заміни).
7.6. Дотримується правил внутрішнього трудового розпорядку щодо організації робочого часу і його використання в школи.
7.7. У період канікул, які не збігаються з відпусткою, залучається дирекцією школи до педагогічної, методичної чи організаційної ро¬боти в межах часу, який не перевищує навчальне навантаження до по¬чатку канікул.

Держстандарт Постанова від 23 листопада 2011

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів

Орієнтовний перелік навчально-методичного забезпечення

ПЕРЕЧЕНЬ  ДОКУМЕНТОВ  по  ОТ  и  ТБ

Посадова інструкція вчителя ФК

Про забезпечення медико-педагогічного контролю за ФВ учнів ЗНЗ. Наказ

Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з ФК . Наказ

Про організацію навчально-виховного процесу 2013 - 2014 н.р.

Програма з ФК 5 клас (2012р)

Програма з ФК 5-9 клас (2012 р)
Форма входа

Поиск

Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архив записей


Copyright MyCorp © 2024
Сделать бесплатный сайт с uCoz
карта 1 карта 2 карта 3 карта 4 карта 5